Ta stronka jest poświęcona dla świnek morskich. Jeżeli będziesz ją czytać lub oglądać dowiesz się jak opiekować się świnkami morskimi.

Wiedz, że nim zabierzesz świnkę morską do domu, zatroszcz się o wszystko, co będzie jej potrzebne. Wszelkie niezbędne akcesoria kupisz w sklepie zoologicznym.


 

-Pudełko transporterowe- zatroszcz się o specjalne pudełko transporterowe (transporter), które pomieści parę świnek morskich. Pudełko takie może być tekturowe bądź plastikowe. Przede wszystkim upewnij się, że jest wytrzymałe i ma dziurki, przez które przedostaje się do wnętrza powietrze.


 

-Domek dla świnki- wybór domu dla świnki morskiej zależy od tego, gdzie zamierzasz ją trzymać. Do domu najlepsza będzie klatka o wym. 40 cm x 120 cm.


 

-Ściółka- świnki morskie lubią zagrzebywać się w materiałach takich jak paski z pociętego czystego papieru lub specjalna ściółka ze sklepu zoologicznego. Nie stosuj ściółki z drewnianych ścinek ani trocin, bo może to spowodować problemy zdrowotne u świnek.


 

-Woda- świnka morska powinna mieć wodę z witaminką C jaką możesz kupić w sklepie zoologicznym. Nie możesz dać śwince morskiej wody w miseczce, ponieważ bardzo szybko się zabrudzi.


 

-Sianko-świnka morska powinna mieć do sianka stały dostęp. Dla świnek morskich sianko działa leczniczo jak i jest bardzo dobre dla ich zdrowia. Świnka morska jedząc sianko ściera sobie bezustannie rosnące zęby.


 

-Miska na pokarm- dla świnki dobra jest w niewielkim rozmiarze miska ceramiczna. Nie kupuj miski z plastiku, ponieważ świnka może ją albo pogryźć lub ją może wywracać.


 

– Pokarm dla świnki- najlepszym pokarmem dla świnek jest sucha karma. Zapamiętaj zanim kupisz karmę złej jakości tzn. duże kawałki, zła karma.To tyle z rzeczy, które musisz mieć posiadając świnkę morską.